2014 Mercedes A Resimleri, Fiyatları ve Özellikleri

Otomobiller son yıllarda çok daha konforlu ve çok daha tasarruflu bir hale gelmiştir. İç ve dış tasarımda ki değişiklikler, teknik özellikleri, detayları ile otomobil severlerin beğenisine sunulmaktadır. Her markanın birbirinden farklı be birbirinden güzel modelleri bulunmaktadır. Özellikle otomobil fuarlarında her yıl önde gelen markalara ait farklı özelliklerde modeller sergilenmektedir. Bu fuarlarda çok lüks araçların yanında klasik arabaları da bulabilmek mümkündür. Birçok farklı marka her yıl bambaşka modelleri piyasaya çıkarmaktadır. Bu araba modelleri içinde lüks modeller, ticari modeller, ekonomik modeller, aile modelleri gibi farklı kategorilerde araç modelleri bulunmaktadır. Renklerden tasarım farklılıklarına kadar her yılın araç modasında büyük değişiklikler yaşanmaktadır. Otomobil meraklıları ve araçları yakından takip edenler her yıl markaların piyasaya sürecekleri yeni modelleri merakla beklemektedirler. Mercedes’te en çok beğenilen ve en fazla araç satışı yapan markaların başında gelmektedir. Mercedes A sersi de en beğenilen ve en güzel modellerin üretildiği seridir. Mercedes A serisi, Mercedes tarafından 1997 yılından üretilemeye başlanmıştır. Günümüzde de hala bu seride araç üretimine devam edilmektedir. Bu araçlar küçük sınıftaki MPV modelidir. Mercedes, daha önce araçlarında arkadan itiş uygulamakta idi, bu modelde ise ilk kez önden itişi sistemini uygulamaya başlamıştır. 2004 yılına kadar ikinci nesil araçların üretimi tamamlanmış 2004 yılından itibaren A serisinde ikinci nesil üretime başlanmıştır. 2014 Mercedes A serisine ait modeller de araç severler tarafından merakla beklenmektedir. [ad]

Mercedes A serisi, en kaliteli modellerin yer aldığı seridir. En konforlu ve kaliteli modelleri sunmasına rağmen, diğer özellikleri Mercedes’in diğer serilerinin yanında yetersiz kalmaktadır. Genel araç motorları ile karşılaştığı zaman pek de yüksek bir performans sunamamaktadır. 2005’e kadar olan modeller de ise çok yüksek bir yol tutuşu sunamamakta idi. 2005 yılında sonra üretilen Mercedes A serisi araçları hem motor özellikleri hem de yol tutuşu bakımından öncesi araçlara göre daha yüksek performans sunmaktadır. Bunların yanı sıra satış fiyatları da bu modellerde oldukça yüksektir. 50.000 TL’lik taban satış fiyatı da eklenince pek de ekonomik bir araç olmadığı ortaya çıkmaktadır. Türkiye pazarında ki kişiler bu fiyata başka marka ve model de araç tercih etmektedir. Mercedes’e rakip Audi ve BMW markalarında yer alan kompakt araçlar Mercedes’in önüne geçmektedir. Mercedes A serisi ile bu markaların modelleri ile rekabet edememektedir. Mercedes A serisi araç Türk araç pazarının en zayıf halkası olarak nitelendirilse de Avrupa araç pazarı için bu durum geçerli değildir. Avrupa’da bu seri oldukça ilgi görmektedir. Oldukça da yaygın bir kesim tarafından araçlar kullanılmaktadır.

2005 yılından sonra W169 modelinden itibaren aks mesafesi ve genişliği artmış, görümüm değişmiştir. Motor ve iç aksanlar içinde aynı değişim geçerlidir. 2014 Mercedes A serisi araçlar da özellikle Avrupa Da olukça ilgi görmektedir. Yavaş yavaş modellere ait görüntüler yayılmaya başlamıştır. Görünen o ki iç ve motor özellikleri ile 2014 Mercedes A serisi araçlar adından sıkça söz ettirecek ve dış tasarımı ile de yine göz dolduracak modeller ile piyasaya çıkmaya hazırlanmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Tema Yapımcısı : Ankara Evden Eve Nakliyat