2014 Mercedes C Resimleri, Fiyatları ve Özellikleri

Mercedes çok eski zamanlardan beri tutulan bir araba markası olarak sürekli yeni serilerle otomobil kullanıcılarını etkilemeyi başarmıştır. 2014 Mercedes C serisi de yeni geliştirilen bir Mercedes Class serisi olarak piyasaya çıkmıştır. Mercedes C serisini n son kasası W204 2007 yılından beri üretilmektedir. Sürekli farklı varyasyonları ortaya çıkmaktadır ve C serisinin çok beğenildiği ve giderek daha fazla satıldığı bilinmektedir.
Aynı zamanda Mercedes’in W205 modeli de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtım için bekletilmiştir. 2014 Mercedes C serisi 1993 yılından beri üretilen modeller arasında en iyi teknoloji araçlar olarak görülmekte ve bu iddia ile yola çıkması söz konusu otomobilin daha da iddialı olmasını sağlayacaktır.[ad]

2014 Mercedes C iç hacmini genişletmiş ve kasasını büyütmüştür. Böylelikle daha geniş bir otomobil elde etmiştir. Aynı zamanda aracın ön farının tasarımı da yuvarlak hatlarla tasarlanmıştır. Keskin hatlardan hoşlanmayan kişiler için bu durum oldukça önemlidir. Aynı zamanda aracın arkadaki tasarımı da oldukça ilginçtir. Arka stopların tasarımı eski aracın A serisine büyük oranda benzemektedir.

2014 Mercedes C ile yeni benzinli modeller üretilmiştir. Bunun yanında 2,0 litre 205 beygir, 1,6 litre 150 beygir ve 3,5 litre V6 turbo 335 beygirlik araç modelleri bulunmaktadır. Bunların yanında 5,5 litre V8 çift turbo 460 beygir ve Black Edition modeli 520 beygirlik güç ünitelerinin bulunduğu modeller de bulunmaktadır.

2014 Mercedes C serisi dizel modellerinin güç ünitesinde yer alması beklenen bazı modeller ise ,8 litre 140 beygir, 2,2 listre turbo 170 beygir, 2,5 litre turbo 201 beygir, 3,0 litre V6 250 beygirlik güç üniteleri gibi özelliklerin bulunduğu belirtilmektedir.

2014 Mercedes C serisinde aynı zamanda benzinli motor üzerinde 27 beygir güç üreten elektrikli motor da bulunmaktadır. Bunun yanında 6 ileri ve 7 ileri otomatik şanzımanın da bu modellerde bulunacağı ihtimalinden de bahsedilmektedir. Mercedes firması aynı zamanda BMV firması ile de yarış içindedir. Dolayısıyla BMV’nin 8 ileri şanzımanına karşılık 9 ileri otomatik şanzımanın da söz konusu araçta kullanılmasının sağlanacağı ihtimalleri değerlendirilmektedir. Söz konusu teknolojik yeniliklerin ilk aşamada S serisinde kullanılacağı ve belirli bir süre sonra otomobil kullanıcılarının değerlendirmeleri alındıktan sonda 2014 Mercedes C serisinde de kullanılacağı belirtilmektedir. Mercedes uzun süredir söz konusu teknoloji üzerinde çalışmaktadır. 9 ileri otomatik şanzımanın kullanılmaya başlaması yakıt tüketiminin azalmasını da beraberinde getirecektir. Aynı zamanda yeni 2014 Mercedes C serisi hakkında da farklı bilgiler zamanla kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bu bilgiler ışığında söz konusu otomobilin niteliklerini değerlendirmeye alan otomobil severler 2014 Mercedes C serisini mi yoksa BMV’nin yeni serilerini mi daha fazla tercih edecekleri hakkında çeşitli veriler sunacaktır.

Rekabet halinde olan bu firmalar giderek kendilerini daha da geliştirmekte ve piyasaya yeni serilerle çıkmaktadır. Bu noktada önemli olan arabaların farklı özelliklerini değerlendirmenin yanında özellikle en az yakıt tüketimini sağlayan araçtan yana tercihte bulunmak olmaktadır. En kısa sürede en fazla mesafeyi kat eden ve bunun yanında daha az yakıt harcayan araçlar otomobil severler için en ideal araçlardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Tema Yapımcısı : Ankara Evden Eve Nakliyat