2014 Mercedes Sprinter Resimleri, Fiyatı ve Özellikleri

Her markanın birbirinden farklı ve birbirinden güzel otomobil modelleri bulunmaktadır. Otomobil fuarlarında her yıl öne çıkan markalara ait farklı özelliklerde modeller sergilenmektedir. Mercedes en çok ilgi gören araba markaları arasında yer almaktadır. Otomobiller özellikle son 10 yıldır çok daha konforlu ve çok daha tasarruflu bir hale gelmiştir. Bu gelişmişlik arabalarda daha fazla özellik aramaya sebep olmaktadır. Her geçen gün yeni modellerde ki araçlar, iç ve dış tasarımda ki değişiklikler, teknik özellikleri, detayları ile otomobil severlerin beğenisine sunulmaktadır. Mercedes markasının sunduğu modeller arasında lüks modeller, ticari modeller, ekonomik modeller, gibi farklı kategorilerde araç modelleri yer almaktadır. Araçlarda özellikle 2000’li yılların başından itibaren tasarım bakımından da büyük değişiklikler yaşanmaktadır. Mercedes’te en çok beğenilen ve en fazla araç satışı yapan markaların başında gelmektedir. Otomobil meraklıları ve araçları yakından takip edenler her yıl markaların piyasaya sürecekleri yeni modelleri merakla Mercedes markasına ait modelleri beklemektedirler. 2014 Mercedes Sprinter, farklı araç tasarımları ve teknik detayları ile önümüzde ki yılın öne çıkan araç modeller arasında yer almaya aday olacaktır.[ad]

Mercedes Sprinter, Mercedes markasının 1995 yılında itibaren ürettiği bir seridir. Serin in araçları, hafifi ticari modellerdir. Bu bakımdan oldukça kullanışlı ve tercih edilen modeller artasında yer almaktadır. Araç üretilmeye başlandığından bu yana 3 farklı motor seçeneği ile üretilmektedir. 2.1L, 3.0L, 3.5L seçeneklerde motor alternatifleri bulunmaktadır. Aynı zamanda isteyenler için düz vites isteyenler için otomatik vites seçenekleri de bulunmaktadır. Mercedes Sprinter modeli, Volkswagen grubu ile ortak geliştirilmiştir. Model, Volkswagen grubunda Crafter Volt adı altında üretmektedir.
Mercedes firması, 2014 Mercedes Sprinter modelleri için tanıtımını gerçekleştirmiştir. Göz alıcı ve teknik donanımları ile dikkat çeken bir dış görünüşe sahip, 2014 Mercedes Sprinter modelde ki araçlarda, yeni tamponlar ve kama biçiminde belirgin ön ızgaralar dikkat çekmektedir. Bunların yanında, elden geçirilmiş yeni tasarımda ki kaput, ön farlar ve alçaltılmış araç yüksekliği de ilgi çeken yeni eklenmiş özellikler arasında yer almaktadır. Dış özelliklerde daha fazla değişiklikler yer almaktadır. 2014 Mercedes Sprinter serisi araçlarda iç kabinde sınırlı sayıda değişikliler yer almaktadır. Döşemelerde ve direksiyonda değişiklikler yapılmıştır. Bunların yanında yeni tasarım vites kolu, yeni teknik özellikler donatılmış ses sitemi ve Becker MAP PILOT navigasyon sistemi bulunmaktadır. 2014 Mercedes Sprinter serisinde karavan tarzı modellerde yer almaktadır. Dört ve altı silindirli dizel motor seçeneği, 95 beygir ile 190 beygir arasında güç üretebilme kabiliyeti ile birlikte, turbolu 1,8 litrelik dört silindirli benzinli ya da doğal gazlı motorlu seçenekleri de bulunmaktadır. Bu özellikler 2014 Mercedes Sprinter araçlarının göz doldurmasına neden olmaktadır.

2014 Mercedes Sprinter modellerinde güvenlik adına yapılan yeniliklerden bahsetmek gerekir ise, Mercedes mühendisleri 5 yeniliği araçlara eklemişlerdir. Bunlar, yan rüzgâr asistanı, çarpışma önleme asistanı, far asistanı, kör nokta asistanı ve şeritte kalma asistanıdır. Oldukça donanımlı olan araçların ön siparişleri Haziran ayında başlamıştır. Alınan siparişlerin teslim tarihleri Eylül olarak düşünülmektedir. 2014 yılında ise bu serinin tüm araçlarını araç satış noktalarında görebilmek mümkündür.

Etiketler:

2014 Mercedes Sprinter Resimleri, Fiyatı ve Özellikleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Serhat diyor ki:

    Hafif ticari sınıfında bir numara bence sadece kıs şartlarında ısınma problemi var onu çözmelerini öneririm ben 2000 yilindan beri sprinter binicisiyim.

Sayfa başına git
Tema Yapımcısı : Ankara Evden Eve Nakliyat