Breaking Bad 6. Sezon ne zaman başlıyor?

İyi bir izleyici kitlesine sahip olan ve 5sezondur kendisini, Amerika’da ve Türkiye’de yüz binlerce kişiye hayran bırakan Breaking Bad 6. Sezonu ile de 11 Ağustos 2013 tarihinde yeniden AMC kanalında izleyicisiyle buluştu. Suç, dram ve gerilim konularını iç içe izleme fırsatı bulduğumuz dizi işlediği konu ile kadın, erkek herkesi etkisi altına almayı başarabilmiştir. [ad]

Dizinin konusundan genel olarak bahsetmek gerekirse; kimya öğretmeni olarak görev yapan Walter White’ın bir rahatsızlığından dolayı hayatının baştan aşağıya değişmesini konu alan dizi 2008 yılında izleyiciyle buluştu. Amerika’da sıradan bir lisede kimya öğretmenliği yapan, eşi ve engelli oğlu Jr. İle sıradan ve sakin bir hayat yaşayan Walter White herkes gibi maddi sıkıntılar yaşamaktadır. Sakin ve tekdüze giden hayatında, bir gün rahatsızlığından dolayı doktora gitmeye karar vermesi ile hayatı değişir. Doktora gittiğinde akciğer kanseri olduğunu ve hastalıktan dolayı sadece 2 yıl ömrü kaldığını öğrenir. Yaşamak için önünde sadece iki senesi vardır. Duyduğu bu haber sonrasında White, tekdüze giden hayatını değiştirmeye karar verir. Artık sadece yaşamak için 2 senesi olduğundan çok kendi hayatı yerine, eşini ve engelli oğlu için yaşamaya karar verir. Kendini kurallara göre yaşadığı sade hayatından sıyırır ve endişeden, sorumluluktan, kurallardan uzak bir adam haline gelir. Kimyaya adına bildiği bütün bilgileri artık öğretmenlik için değil bunun tam aksine yasa dışı bir iş olan uyuşturucu ticareti için kullanılır. Walter White kendisi öldükten sonra ailesinin maddi sıkıntılardan uzak rahat bir hayat yaşaması için uyuşturucu ticaretine başlar. Planladığı gibi 2 sene sonra yani öldükten sonra, ailesinin rahat etmesi için gerekli olan parayı kazanmaya başlamıştır. Ancak tahmin ettiğinin aksine işler umduğu gibi gitmez.

Sadece bir kimya öğretmeniyken ve sakin hayat yaşayan bir aile babasıyken Walter White’nin yaptığı uyuşturucu ticareti sayesinde kendini bir uyuşturucu çetesinin içinde bulmasının konusunun işlendiği Breaking Bad 6. Sezonu ile yine ilgiyi üzerinde toplayan bir dizi olacak gibi görünüyor. Herkesin, izlerken 2 sene ömrüm kaldığını öğrenseydim ne yapardım sorusunu kendisine sorduğu dizi akıcı konusuyla da sıkılmadan izleyebileceğiniz bir dizi niteliği taşımakta. 2 sene ömrün kaldığını öğrenseydin ne yapardın? sorusuna; kimileri dünyanın her yerini durmadan gezerdim, kimileri yaşamımın kalan bölümünü hep sevdiklerimin yanında geçirirdim, kimileri hep yapmak istediklerimin listesini çıkarır ve hemen yapmaya çalışırdım gibi cevaplar verirken kimse var olan yeteneğini kötüye kullanıp para kazanmayı düşünmemiştir tabi ki.

Bu aklımıza bile gelmeyen hikâyeyi bizlere sunan dizinin yaratıcısı Vince Gilligan heyecan dolu dakikalar yaşamamızı sağlıyor. Dizinin yaratıcısı Vince Gilligan diziye dair aklımızda olan bütün soruların cevaplarını 8 bölümden oluşan final bölümlerinde rahatlıkla bulabileceğimizi söylüyor. 5 sezondur diziyi ilgiyle takip edenler adına kötü bir haber olsa da kafasında diziye dair çözümleyemediği sorular olanlar için oldukça iyi bir haber. Dizi 6.sezon da diziyi takip edenler ve sevenler için 8 bölümden oluşan final bölümleri ile AMC kanalında ekranlarda olacak. Heyecan dolu olacak olan ve bütün sorularınızın cevabını bulacağınız final bölümlerini kaçırmamanız tavsiye edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Tema Yapımcısı : Ankara Evden Eve Nakliyat